dolů

ZADÁNÍ

Mladá zcestovalá slečna se rozhodla ke koupi svého prvního bytu v pěkné lokalitě pražských Modřan. Protože byt bude obývat převážně sama, nepotřebovala přespříliš velkou plochu. Dostali jsme jasné zadání – dostatek úložných prostor, originální řešení a hlavně pozor na veškeré vícenáklady. Při diskuzích byla nejvíce slyšet slova jako "cool", "trendy", "luxusní". Tato přídavná jména jsme přetavili v naše oblíbené "nadčasové".

 

REALIZACE

Již od začátku jsme jako častokrát byli částečně omezeni developerským projektem. Bylo nutné se přizpůsobit klientským standardům, způsobu vytápění, provedení oken, dveří a podlahy, to vše se zřetelem na hlídaní celkové investice.

Půdorys jsme v době projekce mohli ovlivnit již jen velmi málo, což bylo dáno nejen vysokým stupněm rozestavěnosti celého bytového domu, ale i faktem, že byt se nachází v jednom ze spodních podlaží. Stihli jsme alespoň zrušit jedny nadbytečné dveře mezi předsíní a ložnicí a nechat otevřený prostor směrem z chodby do kuchyně. Vznikl nám tak prostor na smysluplné rozšíření kuchyně.

Jídelní lavici jsme nechali místo opěráku vyrobit podélnou komodu, která zároveň opticky rozděluje zónu jídelního koutu a obývacího pokoje. V koupelně jsme nechali posunout dveře, aby prací zóna i umístění klozetu měly více prostoru a lepší pozici.

V celém bytě je navržený nábytek vyrobený na míru. Použili jsme LTD lamino v kombinaci šedé a dekoru dubu, a znovu se přesvědčili, že tato volba vždy funguje esteticky i svou nadčasovostí. Hlavní funkcí vestavěného nábytku je dostatek úložných prostor, což je jeden ze základních faktorů, na který v našich realizacích klademe důraz.

Je potom na samotném klientovi, zda vše dokáže svědomitě různými předměty denní potřeby a jiným harampádím zaplnit.

 

Výkresy

Napište nám, zavolejte, nebo se zastavte na kávu.

atelier@behaldesign.cz | 777 590 005