dolů

Toto je koncept koupelny, jak si ji představujeme v našem ateliéru. Trochu jiná a hodně industriální. Podívali jsme se na ni jinýma očima - musí být vždy pod umyvadlovým stolkem fixní úložný prostor? Musí být umyvadlo vždycky keramické? Musí být každé dřevo natřené lazurou?

Síla konceptu je nejenom v jeho lineárním pojetí a v jeho jednoduchosti, ale především ve skladbě použitých materiálů, které dohromady tvoří ucelenou kompozici.

Základem je dlažba od firmy Diesel, která evokuje námi tak oblíbený slzičkový plech. Umyvadlový stolek jsme navrhli ze smrkové dýhy. Nejvýznamnější je zde použití málo známé techniky úpravy povrchu dřeva, tzv. ztracený lak, kdy je do povrchu zatepla nanášen lak, a dřevo tím získá pro nás výtvarně důležitou vlastnost - odstín dřeva nepodléhá nežádoucím změnám (nežloutne ani netmavne), přitom však dřevo zůstane impregnované proti vodě. V kontrastu k přírodnímu prvku dřevěné desky jsme si mohli dovolit použít betonové umyvadlo. Celá sestava je pak zavěšena na konstrukci z přírodní oceli, která zároveň tvoří sušák na ručníky. Úložný prostor obstarává pojízdný kontejner s kolečky, který materiálově reflektuje umyvadlovou sestavu.

Stačí jen pustit vodu…

Fotogalerie

Napište nám, zavolejte, nebo se zastavte na kávu.

atelier@behaldesign.cz | 777 590 005