dolů

ZADÁNÍ

Investoři vybudovali kompletně nový lyžařský areál v oblasti Jeseníků, v Koutech nad Desnou. Součástí areálu bylo pochopitelně i gastro zázemí pro hladové lyžaře. Celá budova je postavena moderně a kromě velkorysého bufetu a bowlingu zahrnuje i dvě restaurace, z nichž jedna je pizzeria. Koncept měl vyznít moderně, ale zároveň respektovat svými materiály horské prostředí. V prostoru pro cca 60 hostů měla být i pec na pizzu.

 

REALIZACE

Pizzerie se jmenuje “Galerie”. Koncept totiž spočívá v rozmístění dobových fotografií z Jeseníků po obvodových stěnách. Fotografie jsou černobílé a zvětšené tak, aby opravdu působily jako obrazy. Jako hlavní materiály jsme kromě starého dřeva použili kov s rezavou patinou a dubovou dýhu. Stěny, sloup i samotnou pec pokrývá ručně hlazená omítka, která má dobový výraz ještě umocnit. Výrazně se zde prosazuje i dřevo do pece, které je volně naskládané v interiéru podél baru. Ráz celého interiéru udávala podlaha. Rekuperovali jsme staré desky, které neměly žádnou povrchovou úpravu a které překvapivě dobře snáší i zatížení v podobě lyžařské obuvi.

Dominantními prvky jsou i veškerá svítidla, která jsou ručně vyrobená na zakázku podle našeho autorského návrhu, podobně jako třeba jídelní a barové stoly. Interiér restaurace příjemně výškově rozčleňuje malý stupínek, který odděluje vyvýšená zídka. K ní přiléhá dlouhá lavice s barovými stoly. Středem prostoru prostupuje nosný sloup, a opticky jsme restauraci rozdělili na míru vyrobenými truhlíky s přírodními dekoracemi.

Jednu věc jsme ale s naším návrhem v interiéru překonat nedokázali. Zdejší pizzu… nízkou a křupavou!

Fotogalerie

Napište nám, zavolejte, nebo se zastavte na kávu.

atelier@behaldesign.cz | 777 590 005