dolů

Ne každá mladá dvojice začíná startovním bytem o rozloze téměř 90 m2. Ne každá mladá dvojice má takový byt ve velmi oceňovaném bytovém komplexu Sakura. A ne každá mladá dvojice si takový byt nechá do posledního detailu navrhnout od nás.

 

ZADÁNÍ

Vytvořit maximálně účelný byt pro mladé rodiče s čerstvým přírůstkem tak, aby byt měl dostatek úložných prostor, designově nebyl příliš extravagantní, a zůstal co nejvzdušnější.

 

REALIZACE

Povedlo se nám na poslední chvíli půdorysně upravit příčky u vstupů do obou ložnic tak, abychom mohli lépe vestavět obsáhlé úložné prostory. Průchod mezi předsíní a obývacím prostorem jsme neosadili klasickými kyvnými dveřmi, ale nahradili je posuvnými skleněnými, které jsou při otevření skryty za vestavěnou skříní v předsíni. Vzhledem k faktu, že kompletní vybavení bytu je vyrobeno na míru, bylo nutno přeprojektovat elektrické okruhy a způsoby nasvícení prostor.

Podlahy i sanitu a obklady si klienti vybrali z nabídky developera; ale vzhledem k vyššímu nadstandardu celého bytového komplexu jsou tyto materiály, obzvlášť podlaha, zcela v souladu s naší představou. Největší diskuze probíhala kvůli jídelnímu koutu. My jsme klasicky prosazovali svoje už obligátní uspořádání s lavicemi, zatímco zákazník upřednostňoval použití klasického stolu a židlí. Nakonec pomohly vizualizace a správně zvolené materiály. Původní představu majitelů o nábytku v bílém lesku se nám povedlo společnou diskuzí přetavit do bílého matu.

Celý byt ozvláštňuje několik nápadů, které tam přináší vtip a neotřelost. Například drátěný model světadílů v obývacím pokoji na zdi, kam si manželé budou značit procestovaná místa. Kovová nástěnná konstrukce kuchyně, která přechází v obývacím pokoji v knihovnu a bude sloužit i pro expozici sbírky koňaků majitele. Vyvýšený bar s truhlíkem pro zelené bylinky anebo v ložnici horizontálně předělené skříně, které jinak ne příliš velký pokoj opticky zvětší. Pokoj pro několikaměsíční dceru manželů zatím zůstává pouze na papíře - má od nás povolení si ho, až povyroste, upravit sama dle svých představ.

 

Výkresy

Napište nám, zavolejte, nebo se zastavte na kávu.

atelier@behaldesign.cz | 777 590 005