dolů

ZADÁNÍ

Velmi, velmi náročný zákazník se rozhodl vybudovat si rodinné sídlo. Kvůli častému cestování však nechtěl rodinný dům, ale preferoval rozlehlý rezidenční byt. Požadoval nadčasový vzdušný prostor se zázemím pro dvě dospělé osoby a jedno dítě. Velký důraz byl kladen na dostatečně velký úložný prostor, hlavně v oblasti šatny. Jinak jsme nedostali ani tvůrčí ani finanční limity, a to nás zavazovalo k obzvláště důkladné práci. Nervozita stranou, snad se výsledek podaří.

 

REALIZACE

Museli jsme sáhnout k propojení dvou sousedních bytů, abychom získali velkorysý prostor o výměře přes dvě stě metrů čtverečních, který je navíc doplněn o téměř osmdesáti metrovou terasu. Vzhledem k faktu, že jsme se k projekci dostali před zahájením stavby, bylo možné celý půdorys nakreslit přesně dle našeho záměru.

Těžiště bytu tvoří hlavní obytná zóna, kde leží obývací pokoj spojený s velkou kuchyní. Tato zóna dokonale odděluje část rodičů, tzn. ložnici s šatnou a velkou koupelnou, od části s dětským pokojem, koupelnou a pracovnou. Ložnice rodičů má po celé jedné straně prosklení a prochází se k ní chodbou kolem koupelny se sprchou a vanou. K ložnici také přiléhá rozlehlá samostatná šatna s objemným středovým modulem s výsuvy.

Dětský pokoj je umístěn na opačné straně bytu, sousedí s pracovnou a skladovou místností. Tato část je od vstupní haly s toaletou a prádelnou oddělena druhou koupelnou.

Kuchyň je od zbytku prostoru oddělena barem. V rohu obýváku je vestavěná krbová vložka, která je doplněna o vertikální niku na dřevo. Z obýváku se vychází přímo na terasu a celá podélná stěna je tudíž prosklená.

Terasa je také koncipována jako pobytový prostor. Stojí na ní pergola se zatahovací střechou, pod kterou se nachází pohodlná sedačka a jídelní stůl pro více osob. Terase nechybí bohatá zeleň a venkovní sprcha.

Jako převládající materiál jsme zvolili MDF lakovanou na bílo do vysokého lesku. Celý interiér zatepluje krásná masivní dřevěná podlaha a trochu paradoxně i hojně použitá betonová stěrka, která kompenzuje vysoký lesk nábytku. Jak je naším zvykem, veškerý nábytek jsme autorsky nakreslili a je vyroben přímo na míru. Interiér je vybaven svítidly a sedacím nábytkem od našich dodavatelů.

Na závěr předání celé realizace zákazníkovi jsme mohli s potěšením konstatovat, že z velmi, velmi náročného zákazníka se stal také velmi spokojený zákazník, a proto jsme byli spokojení i my.

Napište nám, zavolejte, nebo se zastavte na kávu.

atelier@behaldesign.cz | 777 590 005