dolů

ZADÁNÍ

Úkol zněl jasně. Interiér bytu pro čtyřčlennou rodinu musí být praktický a vysoce funkční za každou cenu. Museli jsme se zamyslet hlavně nad rozvržením obytné zóny, kde byl společný prostor pro kuchyň i obývací prostor. Požadavek majitelky byla velká a praktická kuchyňská linka, majitel zase žádal o menší barový pult a vinotéku. Samozřejmostí byl požadavek na dostatek úložných prostor.

S investory jsme se setkali již před delší dobou, ale protože zpracování projektu bylo odloženo a mezitím se nám trochu změnily naše “výrazové prostředky”, asi nejsložitějším, zároveň však i nejzábavnějším bodem bylo naladit tu správnou designovou linku, která oscilovala mezi lehce klasickým vkusem majitelů a naším typickým jednoduchým technickým rukopisem.

 

REALIZACE

Rozlehlý, téměř 120 m2 velký byt se nachází v nově budovaném komplexu Terasy Strašnice. Má několik výhod, které výrazně zvedají jeho uživatelskou hodnotu. Je to nejen orientace domu na původní strašnickou zástavbu, ze které vnímáte nádherný shluk střech, ale i městskou zeleň, která se zdá být z veliké 60 m2 terasy nadosah.

Celý projekt budovala významná developerská a stavební firma, takže největší omezení bylo samozřejmě najít rovnováhu mezi nadstandardními úpravami a limitem klientských změn.

Díky velkorysosti klienta jsme mohli měnit i tak zásadní věci jako jsou lehké úpravy půdorysu, výšku a typ všech dveří, podlahovou krytinu. Obě koupelny jsou provedeny z nadstandardních materiálů od externích dodavatelů.

Nejdůležitější bylo naladit tu správnou kombinaci materiálů, které celým interiérem probíhají.

Pracovali jsme jako obvykle s minimem barev a struktur. Nosným prvkem je dubová podlaha, která je použita i na hlavní části nábytku zhotoveného na míru podle našich autorských návrhů. Jako doplňkový materiál nábytku jsme zvolili hladké lamino v hlubokém matu, které dá vyniknout právě masivnímu dubu. Další materiál, který se v interiéru objevuje, je beton, ať už ve formě nástěnných stěrek, které přecházejí na části nábytku, tak například zavěšených svítidel. Technickým materiálem, který celek ozvláštní, jsou nábytkové konstrukce z černého železa.

Samostatnou kapitolou byly kompletní úpravy elektrických rozvodů - jak máme ve zvyku, hrajeme si se světlem, takže jsme celý byt nasvětlili “na míru”. Pracovali jsme jak se světelnými lištami, tak s podsvícením jednotlivých polic a nábytkových modulů. Obě koupelny pak mají nasvícení vyřešeno pomocí prosvícených podhledů.

Co se týče nadstandardních technologií, nebylo potřeba žádných složitých realizací, klient se spokojil s ozvučením koupelen, ložnice a hlavního prostoru. V celém bytě byla zabudována klimatizace.

Projekt se, a to se nám často nestává, nerodil úplně lehce. Nakonec jsme zpracovali o poznání více variant, než máme ve zvyku. Upravovali jsme několikrát nejen kombinaci materiálů, ale dokonce i půdorysné rozvržení obytné zony. Jednu věc ale musíme uznat a závěrem i docenit. Klientčina “sympaticky exhalovaně praktická pragmatičnost" nás několikrát donutila znovu vzít do ruky tužku a naskicovat novou variantu, která se nakonec líbila.

Výkresy

Napište nám, zavolejte, nebo se zastavte na kávu.

atelier@behaldesign.cz | 777 590 005