dolů

 

 

Jaký kabátek, taková kazajka. A protože kabátek této vily jsme ušili velkoryse, museli jsme ze stejných látek a stejným stehem ušít i kazajku. Interiér tohoto domu má být vzdušný, prosvětlený a velkorysý. I zde uplatníme naši osvědčenou zásadu, že materiály použité na domě zvenku vtáhneme dovnitř. Umocníme tím celistvost domu a dáme tak možnost vyniknout i samotnému prostoru. Hlavními materiály, které jsme použili, je cortenová ocel, betonová stěrka, sklo, dřevěné obklady a množství zeleně. 

Dům je logicky rozdělen na čtyři části. V přízemí se kromě technické části (garáž pro 4 vozy, technické místnosti a zázemí) ještě nachází ta společenská (prostorný obývací pokoj s jídelnou a kuchyní) a také zábavní (kino a vinárna s cognacovou místností). Do prvního patra jsme situovali soukromé pokoje a ložnice se sociálním zázemím a terasou. 

V domě je nejdůležitější hlavně vnímání prostoru, objemu stavby a výhledy. Proto jsou veškeré úložné prostory vestavěné. Všechno ostatní zařízení je také provedeno v minimalistickém duchu. Zelenou dostaly také zelené stěny, které domem prostupují. Jsou vždy nasvíceny denním světlem, takže umocňují vyznění těchto přírodních prvků. Podlaha v přízemí je z betonové stěrky a má za úkol podpořit velkorysost prostoru a zároveň se vizuálně navázat na ostatní části domu, jako je například venkovní betonový pohledový monolit druhého podlaží anebo některé betonové zdi uvnitř domu. Pohledový beton jsme také ponechali na stropě ve všech obytných místnostech přízemí. Druhé soukromé podlaží domu jsme koncipovali jinak. Mělo by působit útulněji, takže kromě výrazně nižší světlé výšky místností jsme navrhli zavěšené podhledy z masivních dřevěných hranolů. Takto provedený podhled jsme nechali vstoupit v podstatě do všech místností. Mezera mezi jednotlivými hranoly nám poslouží pro vetknutí průběžných led diod, které nasvětlují celý interiér. Některé stěny jsou pokryty velkoplošnými kazetami z pravé dýhy. 

Velmi významným prvkem jsou také střešní světlíky, které prosvětlují vstup do domu, celou schodišťovou halu napříč oběma podlažími. Dále světlík nasvěcuje stůl ve vinárně a v druhém podlaží opticky zvětšuje šatnu. Celé druhé podlaží domu je děleno na část pro děti a druhou samostatně oddělenou část pro pána domu. Velký důraz jsme na přání majitele kladli právě na jeho ložnici s koupelnou. Obě tyto místnosti jsou situovány tak, aby z nich byl nerušený výhled na město, které problikává v dálce pod vilou.


 

Výkresy

Napište nám, zavolejte, nebo se zastavte na kávu.

atelier@behaldesign.cz | 777 590 005